Elegant wine set presented in wooden box. With wine stopper, corkscrew, bottle collar and thermometer.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 17,5X14,5X4,8 CM |
| Length | 17.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.8 cm |
| Volume | 2.432 cdm3 |
| Gross Weight | 0.58 kg |
| Net Weight | 0.447 kg |
| Inner carton quantity | 10 |
| Outer carton quantity | 20 |
| Carton length | 0.41 m |
| Carton width | 0.315 m |
| Carton height | 0.36 m |
| Carton volume | 0.046 m3 |
| Carton gross weight | 11.32 kg |
| Material | MDF |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |














