Double wall stainless steel cup with inner PP and transparent PS lid. Capacity: 350 ml.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø8X12CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 8 cm |
| Height | 12 cm |
| Volume | 1.4 cdm3 |
| Gross Weight | 0.2 kg |
| Net Weight | 0.134 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 30 |
| Carton length | 0.48 m |
| Carton width | 0.295 m |
| Carton height | 0.3 m |
| Carton volume | 0.042 m3 |
| Carton gross weight | 5.72 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 350 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |













