Double wall stainless steel vacuum insulated bottle with hook hanger on lid. Capacity: 970 ml.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø8.5X27CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Height | 27 cm |
| Volume | 2.97 cdm3 |
| Gross Weight | 0.525 kg |
| Net Weight | 0.41 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 20 |
| Carton length | 0.495 m |
| Carton width | 0.4 m |
| Carton height | 0.3 m |
| Carton volume | 0.059 m3 |
| Carton gross weight | 10.06 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 970 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |

















