Re-usable shot/shooter glass with special coating for sublimation. Capacity: 44 ml.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø4,9X6 CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 4.9 cm |
| Height | 6 cm |
| Volume | 0.286 cdm3 |
| Gross Weight | 0.096 kg |
| Net Weight | 0.079 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 140 |
| Carton length | 0.42 m |
| Carton width | 0.3 m |
| Carton height | 0.3 m |
| Carton volume | 0.038 m3 |
| Carton gross weight | 13.5 kg |
| Material | Glass |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 44 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |



















