20 inch hard-shell trolley in ABS. 1 main compartment and inner compartment. Includes a security lock. Rides on 4 wheels.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 35X22X53 CM |
| Length | 35 cm |
| Width | 22 cm |
| Height | 53 cm |
| Volume | 42.183 cdm3 |
| Gross Weight | 2.85 kg |
| Net Weight | 2.39 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 2 |
| Carton length | 0.43 m |
| Carton width | 0.35 m |
| Carton height | 0.54 m |
| Carton volume | 0.081 m3 |
| Carton gross weight | 5.48 kg |
| Material | ABS |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |













