Slim hip flask. Bamboo finish. Capacity: 170 ml.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 9X2X11CM |
| Length | 9 cm |
| Width | 2 cm |
| Height | 11 cm |
| Volume | 0.36 cdm3 |
| Gross Weight | 0.12 kg |
| Net Weight | 0.115 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 100 |
| Carton length | 0.49 m |
| Carton width | 0.29 m |
| Carton height | 0.25 m |
| Carton volume | 0.036 m3 |
| Carton gross weight | 12.02 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 175 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |

















