Power bank 2200 mAh in Bamboo case. Capacity for smartphone use, out put current DC5V/1A. Includes indicating light and USB cable with micro USB plug. Including Type C connector. Bamboo is a natural product, there may be slight variations in colour and size per item, which can affect the final decoration outcome.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 10X2,4X2,4 CM |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 2.4 cm |
| Volume | 0.25 cdm3 |
| Gross Weight | 0.101 kg |
| Net Weight | 0.088 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 60 |
| Carton length | 0.38 m |
| Carton width | 0.25 m |
| Carton height | 0.155 m |
| Carton volume | 0.015 m3 |
| Carton gross weight | 6.24 kg |
| Material | Battery |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |


















