Colouring set in clear box contains 8 wooden pencils and 20 recycled paper drawings.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 10X14,5X1 CM |
| Length | 10 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 1 cm |
| Volume | 0.269 cdm3 |
| Gross Weight | 0.081 kg |
| Net Weight | 0.076 kg |
| Inner carton quantity | 100 |
| Outer carton quantity | 200 |
| Carton length | 0.46 m |
| Carton width | 0.325 m |
| Carton height | 0.36 m |
| Carton volume | 0.054 m3 |
| Carton gross weight | 16.1 kg |
| Material | PP |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |















