Sunglasses with black coated bamboo arms and all over mirrored lens. UV400 protection. Bamboo is a natural product, there may be slight variations in colour and size per item, which can affect the final decoration outcome.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 14X4.5X15CM |
| Length | 14 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Height | 15 cm |
| Volume | 0.233 cdm3 |
| Gross Weight | 0.037 kg |
| Net Weight | 0.028 kg |
| Inner carton quantity | 12 |
| Outer carton quantity | 300 |
| Carton length | 0.79 m |
| Carton width | 0.24 m |
| Carton height | 0.37 m |
| Carton volume | 0.07 m3 |
| Carton gross weight | 11.46 kg |
| Material | Bamboo |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |















