Salt and pepper box in bamboo with built in serving spoon. Two compartments. Twist opening lid. Bamboo is a natural product, there may be slight variations in colour and size per item, which can affect the final decoration outcome.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø11.5X5CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Height | 5 cm |
| Volume | 1.37 cdm3 |
| Gross Weight | 0.343 kg |
| Net Weight | 0.31 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 30 |
| Carton length | 0.4 m |
| Carton width | 0.275 m |
| Carton height | 0.37 m |
| Carton volume | 0.041 m3 |
| Carton gross weight | 10.3 kg |
| Material | Bamboo |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |























