RPET felt shopping bag with long handles and bottom gussets. Felt thickness: 2 mm.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 40X15X42 CM |
| Length | 40 cm |
| Width | 15 cm |
| Height | 42 cm |
| Volume | 1.935 cdm3 |
| Gross Weight | 0.208 kg |
| Net Weight | 0.172 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 50 |
| Carton length | 0.45 m |
| Carton width | 0.42 m |
| Carton height | 0.5 m |
| Carton volume | 0.095 m3 |
| Carton gross weight | 9.94 kg |
| Material | RPET |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |



















