Insulated stainless steel flask with non-leak screw cap and additional interchangeable built-in straw cap. Supplied with neoprene carrying bag. Capacity: 700 ml.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø7X29CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 29 cm |
| Volume | 3.21 cdm3 |
| Gross Weight | 0.542 kg |
| Net Weight | 0.457 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 24 |
| Carton length | 0.56 m |
| Carton width | 0.28 m |
| Carton height | 0.36 m |
| Carton volume | 0.056 m3 |
| Carton gross weight | 13.38 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 700 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |























