Wine set in bamboo gift box with space for one wine bottle. Includes bottle collar, pourer, stopper, and corkscrew. Wine bottle not included. Bamboo is a natural product, there may be slight variations in colour and size per item, which can affect the final decoration outcome.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 36X11X11CM |
| Length | 36 cm |
| Width | 11 cm |
| Height | 11 cm |
| Volume | 7.696 cdm3 |
| Gross Weight | 1.269 kg |
| Net Weight | 0.995 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 8 |
| Carton length | 0.53 m |
| Carton width | 0.28 m |
| Carton height | 0.395 m |
| Carton volume | 0.059 m3 |
| Carton gross weight | 10.1 kg |
| Material | Bamboo |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |





















