Classic playing cards in a silver tin box. 54 cards.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 9,5X6,5X1,8 CM |
| Length | 9.5 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Height | 1.8 cm |
| Volume | 0.21 cdm3 |
| Gross Weight | 0.12 kg |
| Net Weight | 0.11 kg |
| Inner carton quantity | 50 |
| Outer carton quantity | 100 |
| Carton length | 0.23 m |
| Carton width | 0.37 m |
| Carton height | 0.245 m |
| Carton volume | 0.021 m3 |
| Carton gross weight | 12 kg |
| Material | Paper |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |

















