Waist bag in 600D RPET polyester with zippered main compartment and adjustable waist strap. Includes inner pocket.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | 26X12X15CM |
| Length | 26 cm |
| Width | 12 cm |
| Height | 15 cm |
| Volume | 0.68 cdm3 |
| Gross Weight | 0.124 kg |
| Net Weight | 0.118 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 100 |
| Carton length | 0.46 m |
| Carton width | 0.3 m |
| Carton height | 0.4 m |
| Carton volume | 0.055 m3 |
| Carton gross weight | 12.44 kg |
| Material | RPET |
| Printable | yes |
| Liquid volume | – |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |
















