Set of double wall stainless steel vacuum insulated flask with leak-free cup lid and 2 additional cups. Capacity: flask – 420 ml, cup – 150 ml.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø6X22.5CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 22.5 cm |
| Volume | 3.2 cdm3 |
| Gross Weight | 0.65 kg |
| Net Weight | 0.6 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 20 |
| Carton length | 0.62 m |
| Carton width | 0.26 m |
| Carton height | 0.4 m |
| Carton volume | 0.064 m3 |
| Carton gross weight | 13 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 150 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |
































