Porcelain conic cappuccino cup with saucer. Cup capacity: 160 ml. Bulk packaging. Pad printing is not dishwasher safe. Ceramic transfer is dishwasher safe.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø14,7X7 CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 14.7 cm |
| Height | 7 cm |
| Volume | 2.208 cdm3 |
| Gross Weight | 0.458 kg |
| Net Weight | 0.375 kg |
| Inner carton quantity | 6 |
| Outer carton quantity | 24 |
| Carton length | 0.47 m |
| Carton width | 0.31 m |
| Carton height | 0.36 m |
| Carton volume | 0.052 m3 |
| Carton gross weight | 11 kg |
| Material | Ceramics Porcelain |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 160 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |

















