Porcelain espresso cup and saucer. Cup capacity: 80 ml. Bulk packaging. Pad printing is not dishwasher safe. Ceramic transfer is dishwasher safe.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø6X 5 CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 6 cm |
| Height | 5 cm |
| Volume | 1.056 cdm3 |
| Gross Weight | 0.192 kg |
| Net Weight | 0.178 kg |
| Inner carton quantity | 6 |
| Outer carton quantity | 36 |
| Carton length | 0.36 m |
| Carton width | 0.36 m |
| Carton height | 0.29 m |
| Carton volume | 0.038 m3 |
| Carton gross weight | 8 kg |
| Material | Ceramics Porcelain |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 80 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |













