Recycled glass carafe with cork lid. Capacity: 1L. Cork is 100% natural material. Due to its structural nature and surface porosity the final print result per item may have deviations.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø9X28CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 28 cm |
| Volume | 3.5 cdm3 |
| Gross Weight | 0.73 kg |
| Net Weight | 0.64 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 10 |
| Carton length | 0.525 m |
| Carton width | 0.22 m |
| Carton height | 0.305 m |
| Carton volume | 0.035 m3 |
| Carton gross weight | 7.5 kg |
| Material | Recycled Glass |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 1000 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |























