Recycled glass drink set. Including: Carafe (1L) with cork lid and 4 glasses (420 ml). Cork is 100% natural material. Due to its structural nature and surface porosity the final print result per item may have deviations.
Specification
| Name | Details |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Dimensions | Ø9X28CM |
| Length | 0 cm |
| Width | 9 cm |
| Height | 28 cm |
| Volume | 10.2 cdm3 |
| Gross Weight | 1.5 kg |
| Net Weight | 1.34 kg |
| Inner carton quantity | – |
| Outer carton quantity | 5 |
| Carton length | 0.525 m |
| Carton width | 0.31 m |
| Carton height | 0.335 m |
| Carton volume | 0.055 m3 |
| Carton gross weight | 9 kg |
| Material | Recycled Glass |
| Printable | yes |
| Liquid volume | 420 ml |
| Gender | – |
| Neck | – |
| Sleeve | – |
| Details textile | – |





















